Liisa Randalu (vioola) on sündinud Tallinnas ja kasvanud üles Saksamaal Karlsruhes, kus ta alustas viiulimängu. Pärast kaheaastaseid viiuliõpinguid Stuttgardis jätkas ta vioola erialal Frankfurdi Muusika- ja Etenduskunstide Kõrgkoolis prof Roland Glassli juures ja hiljem Berliini Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis prof Friedemann Weigle juures (endine Artemis Quarteti liige). Lisaks õppis ta keelpillikvartetti ja kammermuusikat Kölni Muusika- ja Tantsukõrgkoolis prof Harald Schonewegi (Cherubini Kvartett) ja Madridi Reina Sofia muusikakoolis prof Günter Pichleri (Alban Bergi Kvartett) juures.

Solistina ja kammermuusikuna on Liisa Randalu võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse ning mänginud selliste orkestritega nagu Tallinna Kammerorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Deutsche Streicherphilharmonie, Berni Sümfooniaorkester, Camerata Salzburg ja Bambergi Sümfoonikud.

Alates 2012. aastast on Liisa Randalu Schumanni Kvarteti vioolamängija ning on võitnud selle kvartetiga mitmeid auhindu: esikoht 2012. aasta Grazi Schuberti konkursil, 2013. aasta Bordeaux’ rahvusvahelise keelpillikvarteti konkursi (Quatuors à Bordeaux) Grand Prix, 2014. aasta Jürgen Ponto preemia ja 2016. aasta BBC Newcomer Award. Kvartett esineb regulaarselt sellistes saalides nagu Amsterdami Concertgebouw, Londoni Wigmore Hall, Viini Kontserdimaja ja Musikverein, samuti kõigil suurematel tuntud festivalidel Euroopas ja väljaspool. Nende CD “Landscapes” sai 2017. aastal Saksa plaadikriitikute auhinna ja album “Intermezzo” koos sopran Anna Lucia Richteriga võitis 2019. aastal Opus Klassiku auhinna. Schumanni Kvartett on resideerinud oma sarjaga “Erstklassik” Düsseldorfis Robert Schumanni saali juures ning New Yorgi Lincolni Keskuse Kammermuusika Ühingu juures. Alates 2022. aastast on Liisa Randalu Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestri (hr-Sinfonieorchester) esimene vioolamängija.

Liisa Randalu on ka Albrecht Mayeri Kvarteti vioolamängija ja annab selles koosseisus regulaarselt kontserte. Tulevased projektid hõlmavad koostööd selliste kolleegidega nagu Pablo Barragán, Diana Tishchenko, Eckart Runge, Mario Häring ja Fabian Müller.

Lisaks õpetab ta Kronbergi Akadeemia Feuermanni konservatooriumis ja Frankfurdi Muusika- ja Etenduskunstide Kõrgkoolis.

Liisa Randalu mängib Giovanni Pistucci (~1880) vioolal.

Foto: Kaupo Kikkas