Raplas sündinud muusik Kaija Lukas (viiul) tunnetab kirglikult klassikalise muusika ilu ja tervendavat jõudu ning on pühendanud oma elu sellele, et inspireerida nii paljusid kui võimalik.

Kirgliku kammermuusiku ja solistina mängib Lukas nii viiulit kui ka vioolat professionaalsetes ansamblites üle Euroopa, sealhulgas Inglise Kammerorkester, Amsterdam Sinfonietta, Tapiola Sinfonietta ning Hollandi Kammerorkester. Ta on mänginud Pavão, Idomeneo ja Piatti keelpillikvartettidega. 2011–2018 töötas Lukas Inglise Kammerorkestri koosseisus ning samuti Royal Philharmonic Orchestras Londonis.

Lukas on võitnud riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel mitmeid auhindu, sealhulgas rahvusvahelisel viiuldajate konkursil “Remember Enescu” Rumeenias, Aram Hatšaturjani konkursil Armeenias ja Eesti riiklikel konkurssidel. Lukas osaleb regulaarselt Londoni Jigsaw Playersi kammermuusikasarjas.

Lukase õpiteekond algas Rapla Muusikakoolis ja Tallinna Muusikakeskkoolis. Seejärel omandas ta bakalaureuse- ja magistrikraadi Londonis Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis, täiendavad diplomid pälvis Philadelphias Temple’i Ülikoolis ning Salzburgis Mozarteumis.

Pärast pikka välismaal oldud aega on Lukasel suur rõõm taas Eestis töötada ning panustada aktiivselt kodumaa kontserdiellu. Ta töötab Eesti Riiklikus Sümfoniaorkestris ning õpetab Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Külaliskontsertmeistrina on Kaija mänginud ERSO, Rahvusooper Estonia orkestri ja Pärnu Linnaorkestriga. 

Kaija Lukas mängib Eesti Pillifondi poolt talle kasutada antud Auguste Sébastien Bernardeli (Père) viiulil (1830–1840), mille omanik on Triin O’Brock.