Johan van Der Linden (saksofon) õpetas 1983. aastal Amsterdami Konservatooriumi. Seejärel osales ta Iwan Rothi, Daniel Defayet’, Frederick Hemke, François Daneelsi ja teiste meistriklassides. 1982. aastal asutas ta koos kolleegide André Arendsi, Arno Bornkampi ja Willem van Merwijkiga Aurelia Saksofonikvarteti. Sellest on saanud üks maailma juhtivaid kammermuusika ansambleid. Pärast 31 viljakat aastat lahkus van der Linden 2013. aastal kvartetist. Aastatel 1982–1990 oli ta saksofonist kuninglikus sõjaväekapellis Haagis.

Lisaks tööle saksofoniõpetajana Zwolle (ArtEZ) ja Utrechti (HKU) konservatooriumites mängib van der Linden vabakutselise saksofonistina Concertgebouw’ orkestris, Rotterdami Filharmooniaorkestris, Residentie-orkestris, Hollandi Raadio Filharmooniaorkestris. Van der Linden on ka Nederlands Blazers Ensemble’i püsiliige. Lisaks aktiivsele esinemis- ja õpetamistegevusele ning meistriklassidele kogu maailmas pühendab van der Linden aega uue repertuaari väljatöötamisele kirjastuste Molenaar Edition, Donemus, Tierolff, Edition MatchingArts ja G.M.F. jaoks.

Ta on moodustanud pianist Henry Kelderiga duo, mis keskendub spetsiaalselt neile kirjutatud nüüdismuusikale. Ta on üks Splendor Amsterdami asutajaid; see on platvorm, kus kunstnikud ja publik inspireerivad üksteist.

Johan van der Linden kasutab Selmeri saksofone.