Foto: Mortiz Weis

Uus-Meremaa viiuldaja Emma Yoon elab alates 2012. aastast Saksamaal ja on DeutscheKammerphilharmonie Bremeni liige. 2018. aastast alates on ta ka Eesti Festivaliorkestri liige.

Oma kodulinnas Christchurchis oli Yoon Stephen Larseni õpilane Canterbury Ülikoolis. Pärast lõpetamist jätkas ta õpinguid Saksamaal, kus ta omandas Hannoveri Muusika-, Teatri- ja Meediakõrgkoolis professor Elisabeth Kufferathi juhendamisel magistri- ja kontserdisolisti (Konzertexamen) kraadid.

Juba Uus-Meremaal saavutas Yoon edu paljudel konkurssidel nii solisti kui ka kammermuusikuna. Ta võitis II auhinna riiklikul solistikonkursil (National Concerto Competition) ja Pettman/ROSLi stipendiumi Lazaruse keelpillikvarteti koosseisus, saades võimaluse esineda Edinburghis ja Londonis. Hiljem juhendasid kvartetti Oliver Wille oma klassis Hannoveris ning Pariisis tegutseva assotsiatsiooni ProQuartet kaudu regulaarselt Eberhard Feltz ja Valentin Erben.

Kammermuusika on jätkuvalt Yooni kirg; ta teeb regulaarselt koostööd selliste artistidega nagu Sarah Christian, Florian Donderer ja Tanja Tetzlaff, ja üks hiljutine salvestis on nomineeritud Opus Klassiku auhinnale.

Emma Yoon mängib sageli kontsertmeistrina sellistes ansamblites nagu Landshuti Kammerfilharmoonia ja Hamburgi Camerata ning mängib ka Deutsche Kammerphilharmonie Bremenis 2. abikontsertmeistrina.