Mitmekülgne muusik Andres Kaljuste on publikule tuttav nii dirigendi-, viiuli- kui ka vioolamängija rollis. Samuti on ta hiljuti avatud Tallinna Muusika- ja Balletikooli klassikalise muusika loovjuht ning käesolevast hooajast Elleri Sinfonietta dirigent.

Tema muusikutee ning instrumendiõpingud said alguse Aino Riikjärve viiuliklassis ning jätkusid pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Stockholmis Kuninglikus Muusikaakadeemias ning Berliinis Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis. Ta on solistina üles astunud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Belgrade Stringsi ees. Instrumentalistina on ta mänginud mitmete Euroopa tipporkestrite ridades, sh Londoni Filharmooniaorkester, Royal Philharmonic Orchestra, Berliini Raadio Sümfooniaorkester ja Rootsi Raadio Sümfooniaorkester. Ta esineb sageli koos pianist Sophia Rahmaniga, tutvustades Arvo Pärdi ja tema õpetaja Heino Elleri muusikat. Kammermuusikuna on Kaljuste salvestanud muusikat plaadifirmadele Navona (Eleanor Alberga kammerteosed) ja Signum Records (Sharon Farberi looming).

Kaljuste õppis dirigeerimist Sibeliuse Akadeemias, olles samaaegselt Helsingi Filharmooniaorkestri vioolarühma kontsertmeister. Tänaseks on ta dirigendina teinud koostööd paljude orkestritega, sh Helsingi Filharmooniaorkester, Tampere Filharmooniaorkester, Odense Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia, Sinfonia Lahti, Oulu Sinfonia, Aalborgi Sümfooniaorkester, Aarhusi Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Keski-Pohjanmaa Kammerorkester jpt.

www.andreskaljuste.com