Alissa Margulis (viiul) on hinnatud oma ekspressiivsete ja väga emotsionaalsete esituste poolest ning ta esineb regulaarselt sellistes olulistes kontserdisaalides nagu Berliini Filharmoonia, Carnegie Hall, Kennedy Keskus, Tšaikovski-nimeline kontserdisaal Moskvas, Palacio de Bellas Artes Mexicos, Kaunite Kunstide palee (Palais des Beaux Arts) Brüsselis, Kölni Filharmoonia, Viini Musikverein, Sumida Triphony Hall Tokyos, Sage Gateshead, Zürichi Tonhalle ja Peterburi Filharmoonia saal.

Alissa Margulis on sündinud Saksamaal vene muusikute peres ja õppinud Kölnis Zakhar Broni, Brüsselis Augustin Dumay ja Viinis Pavel Vernikovi juures. Ta on võitnud rahvusvahelistel viiulikonkurssidel mitmeid auhindu ja pälvinud Euroopa Kultuurifondi “Pro Europa” auhinna. Esimest korda esines ta avalikult 7-aastaselt Budapesti Solistidega ja on sellest ajast alates esinenud paljude orkestritega, nagu näiteks Inglise Kammerorkester, New Japan Philharmonic, Orchestre national d’Île-de-France, Riiklik Sümfooniaorkester “Uus Venemaa”, Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi, Orchestra della Svizzera italiana, Bilkenti Sümfooniaorkester (Ankara), Kremerata Baltica ja paljud teised. Alissa Margulis on töötanud koos kuulsate dirigentidega: Ivor Bolton, Jacques Mercier, Arnold Katz, Jacek Kaspszyk, Dmitri Liss, Jaap van Zweden, Enrique Mazzola, Daniel Raiskin, Fabrice Bollon, Stefan Vladar ja François-Xavier Roth, et nimetada vaid mõned neist.

Lisaks soolokarjäärile on Alissa Margulis entusiastlik kammermuusik ning teeb koostööd selliste artistidega nagu Alexander Buzlov, Martha Argerich, Juri Bashmet, David Geringas, Ivry Gitlis, Gidon Kremer, Bruno Giuranna, Mischa Maisky, Gabriela Montero, Jean-Guihen Queyras ja Lars Vogt. Peale selle on ta esinenud mitmetel festivalidel: George Enescu festivalil Bukarestis, Jeruusalemma rahvusvahelisel kammermuusikafestivalil, Menuhini festivalil Gstaadis, Davosi, Tours’i, Stavangeri festivalil, Mozartwochel Salzburgis, festivalil “Spannungen” Heimbachis jt.

Margulise diskograafia sisaldab enam kui tosinat CD-d, mille on välja andnud sellised plaadifirmad nagu EMI Classics, Oehms, Novalis, Avanti Classic ja CAvi. Märkimisväärselt on EMI Classicsi sarja “Martha Argerich and Friends” kuuest plaadistusest kaks saanud Grammy nominatsiooni, mitmed teised on võitnud Diapason D’Or’i. Margulis on salvestanud Mozarti, Šostakovitši, Enescu, Beethoveni, Messiaeni jt repertuaari ning Ferenc Liszti kogu viiuli- ja klaverimuusika. Ta salvestas Piazzolla “Neli aastaaega” ja osales Klezmeri plaadistamisel koos selliste muusikutega nagu Myriam Fuks, Roby Lakatos, Evgeny Kissin, Polina Leschenko ja Mischa Maisky. Eelmisel hooajal andis ta kontserte Euroopas, Liibanonis, Lõuna-Aafrikas, Arubal, USAs, muuhulgas sellistes kontserdipaikades nagu Pariisi Filharmoonia, Tšaikovski-nimeline kontserdisaal Moskvas ja Verbier’ festival.