Adela Bratu (viiul), kelle puhul on kiidetud tema mängu intiimset ilu, millega ta võlus publikut (Dresdner Neueste Nachrichten), sai oma esimese viiulitunni kuueaastaselt. Peagi saavutas ta edu mitmel riiklikul ja rahvusvahelisel konkursil, nagu W. A. Mozarti konkurss, Garabet Avachiani konkurss, National Music Olympics jt. 13-aastaselt tegi ta soolodebüüdi oma kodulinna orkestri Paul Constantinescu Filharmooniaorkestriga. Seejärel esines ta regulaarselt selliste orkestritega nagu Concertino Ensemble, Silvestri Camerata ja Târgovişte Filharmoonia.

2008. aastal alustas Bratu bakalaureuseõpinguid Bukaresti Riiklikus Muusikaülikoolis prof Octavian Ratiu juures. 2012. aastal jätkas ta õpinguid Rostocki Muusika- ja Teatrikõrgkoolis prof Petru Munteanu juures. Pärast lõpetamist aitasid tema muusikalisele arengule kaasa meistriklassid professorite Krzysztof Wegrzyni, Pavel Vernikovi ja Svetlana Makarova juures.

Kammermuusikuna on Bratu teinud koostööd muu hulgas Elisabeth Leonskaja, Andrei Ionițǎ, Andrej Bielowi ja Diana Ketleriga. Nii kammermuusikuna kui ka orkestrandina on ta esinenud sellistel festivalidel nagu George Enescu Festival, BBC Proms, SoNoRo Festival, Pärnu Muusikafestival jt. Bratu on esinenud külalisesinejana kollektiivides nagu Staatskapelle Dresden, Šoti Kammerorkester, Põhja-Saksa Ringhäälingu Sümfooniaorkester (NDR Elbphilharmonie Orchester), Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkester, Eesti Festivaliorkester, Šoti Kuninglik Rahvusorkester, Gran Teatre del Liceu Barcelonas jt.

2015. aastal liitus Bratu Dresdeni Filharmoonikutega teise viiuli kontsertmeistri assistendina.